Adwokat - wymagania zawodowe
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.
Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat
Rozwód z prawnikiem
Rozwód z całą pewnością nie należy do przyjemnych wydarzeń w życiu, nawet jeśli małżonkowie wykazują dobrą wolę i starają się dojść do porozumienia. Niestety często bywa tak, że o dialog jest niezwykle trudno, zwłaszcza jeśli trzeba rozstrzygnąć takie kwestie jak podzielenie się opieką nad dziećmi czy wspólnym majątkiem. Właśnie w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prawnika. Niektórym takie rozwiązanie wydaje się być niepotrzebnym wydatkiem, ale jedno jest pewne ? kiedy targają nami silne emocje, trudno o trzeźwą ocenę sytuacji, co często prowadzi do zbyt pochopnych działań. Prawnik nie jest zaangażowany w sprawy małżonków, dlatego jako osoba z zewnątrz będzie potrafił podpowiedzieć najbardziej rozsądne rozwiązania.
Skomplikowane stosunki rodzinne
Któż z nas nie zetknął się z prawem rodzinnym? Jak wiadomo, sprawy takie, jak rozwody czy opieka nad dziećmi są jednymi z najbardziej popularnych spraw toczących się codziennie w wielu sądach. Takie sprawy często budzą również największe emocje, ponieważ każdej z zainteresowanych stron zależy na uzyskaniu jak najlepszego wyroku. Szczególnie skomplikowane mogą być sprawy dotyczące sprawowania opieki nad dziećmi. Jest to jedna ze spraw budzących najwięcej kontrowersji, ponieważ niejednokrotnie wyrok sądowy okazuje się bardzo krzywdzący nie tylko dla dzieci, ale również dla członków ich najbliższej rodziny.