Energia słoneczna ujarzmiona

tycji w postaci oszczędności.O zjawisku fotoelektrycznymEfekt fotoelektryczny (zjawisko fotoelektryczne, fotoefekt, fotoemisja) ? zjawisko fizyczne polegające na emisji elektronów z powierzchni przedmiotu, zwane również precyzyjni

Energia słoneczna ujarzmiona Energia słońca może posłużyć do wytworzenie energii elektrycznej. Jeśli kupimy potrzebne rzeczy w specjalistycznym sklepie, choćby , to mamy prawo liczyć nadobry zwrot inwestycji w postaci oszczędności.

O zjawisku fotoelektrycznym

Efekt fotoelektryczny (zjawisko fotoelektryczne, fotoefekt, fotoemisja) ? zjawisko fizyczne polegające na emisji elektronów z powierzchni przedmiotu, zwane również precyzyjniej zjawiskiem fotoelektrycznym zewnętrznym ? dla odróżnienia od wewnętrznego.

W zjawisku fotoelektrycznym wewnętrznym nośniki ładunku są przenoszone pomiędzy pasmami energetycznymi, na skutek naświetlania promieniowaniem elektromagnetycznym (na przykład światłem widzialnym) o odpowiedniej częstotliwości, zależnej od rodzaju przedmiotu.

Emitowane w zjawisku fotoelektrycznym elektrony nazywa się czasem fotoelektronami. Energia kinetyczna fotoelektronów nie zależy od natężenia światła, a jedynie od jego częstotliwości. Gdy oświetlanym ośrodkiem jest gaz, zachodzi zjawisko fotojonizacji, natomiast gdy zachodzi zjawisko fotoelektryczne wewnętrzne, mówi się o fotoprzewodnictwie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_fotoelektryczny


Energia z paneli

Panele fotowoltaiczne mają różna wydajność, która zależy od wykorzystanej technologii do produkcji. Oczywiście wraz z postępem technologicznym ta wydajność jest coraz większa i na dzień dzisiejszy najbardziej wydajne panele fotowoltaiczne mają skuteczność na poziomie około 50%.

W ostatnich lata sumaryczna ilość wyprodukowanej tą metodą energii mocna wzrosła, a to ze względu na coraz bardziej przystępne ceny tych ogniw. Duży wzrost można zaobserwować również w ilości i rozmiarów elektrowni słonecznych. W porówna do 2000 roku jest to wzrost o prawie sto razy.


Ogniwo słoneczne w Wikipedii

Fotoogniwa są stosowane przede wszystkim jako trwałe, o dużej niezawodności, źródła energii elektrycznej w elektrowniach słonecznych, kalkulatorach, zegarkach, plecakach, sztucznych satelitach, samochodach z napędem hybrydowym, a także w automatyce, jako czujniki fotoelektryczne i fotodetektory w fotometrii. Inne zastosowania to:

elektronika użytkowa, kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych i wspomaganie sygnalizacji świetlnej;
zasilanie elektroniki promów i sond kosmicznych, stacji orbitalnych i sztucznych satelitów ziemi (w przestrzeni kosmicznej promieniowanie słoneczne jest o wiele silniejsze);
doładowywanie akumulatorów w dzień i wykorzystywanie energii w nocy na jachtach, kempingach, domach jednorodzinnych;
zasilanie układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej;
zasilanie automatyki przemysłowej i pomiarowej;
produkcja energii w pierwszych elektrowniach słonecznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_słoneczne



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/