Skomplikowane pomiary geodezyjne
Pomiary dużych powierzchni wymagają sporego zaangażowania ze strony geodetów. Jednocześnie podczas przeprowadzania takich pomiarów muszą oni stosować się do zasad ich wykonywania. Tylko wówczas takie pomiary będą w pełni przydatne osobom zlecającym ich wykonanie. Tymczasem zastosowanie wyników takich pomiarów jest bardzo szerokie. Wykonywanie skomplikowanych pomiarów geodezyjnych pozwala na budowę bardziej krętych dróg oraz na budowę takich budynków, w których będzie mogła przebywać bardzo duża liczba osób lub będzie w nich pracowała spora grupa specjalistów zajmujących się przeciwdziałaniem awaryjnym sytuacjom lub przygotowywaniem bardzo poważnych planów dotyczących funkcjonowania państwa.
Skomplikowane prace geodezyjne
Geodeci mogą przeprowadzać różnego rodzaju prace. Jedne z nich są mniej, a inne bardziej skomplikowane. Na pewno trudnym zadaniem geodezyjnym jest przygotowanie szczegółowych planów i rozwiązań dotyczących gospodarki przestrzennej czy budowy nowych budynków posiadających bardziej skomplikowaną strukturę. Wobec tego przeprowadzanie skomplikowanych prac geodezyjnych wymaga bardzo dobrego przygotowania. Podobnie jest z opracowaniami geodezyjnymi dotyczącymi określonych regionów kraju czy kontynentu. Jednak bez dokładnego wykonywania bardziej skomplikowanych prac geodezyjnych trudno byłoby w pełni wykorzystywać walory posiadane przez jakieś budynki czy drogi. Dlatego od geodetów wymaga się tego, że będą bardzo zaangażowani w wykonywaną przez siebie pracę.
Rozwój geodezji rolnej
Rolnicy są jednymi z klientów tych osób, które zajmują się wykonywaniem prac geodezyjnych. Taka pomoc świadczona rolnikom przez geodetów jest bardzo potrzebna, a wykorzystywanie geodezji w rolnictwie wcale nie słabnie, a raczej rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się tak dlatego, że rolnicy pracujący zawodowo w obecnych czasach mogą korzystać z bardzo nowoczesnych metod sadzenia i uprawy roślin oraz produkcji różnych produktów żywieniowych. Rolnicy mogący stale rozwijać swoją działalność są zainteresowani poszerzaniem obszarów, na jakich mogą pracować oraz wykorzystywaniem takich pól uprawnych, które do tej pory były dla nich nieosiągalne. Tymczasem praktyczne zastosowania geodezji rolnej pozwalają na rozwój nawet najbardziej nietypowych upraw rolnych.