Jak dobrać ofertę pozycjonowania?
Ofert i sposobów na pozycjonowanie stron jest obecnie bardzo dużo, jednak nie każda jest tak samo skuteczna, a niektóre wręcz szkodzą na pozycje i ranking strony w wyszukiwarce. Dlatego właśnie znalezienie dobrej oferty, która będzie korzysta cenowo i będzie przynosiła wymierne do kosztów rezultaty jest trudnym zadaniem dla właścicieli storn.
Z jednej strony mamy wielkie agencje, które kuszą bogatym portfolio, ale często odstraszają wysoką ceną, często przy miernej jakości usługach. Z drugiej strony są pojedyncze, małe firmy lokalne, które o pozycjonowaniu wiedza tyle ile przeciętny student informatyki, czyli bardzo niewiele. Znalezienie dobrej firmy może trochę zając, dlatego warto popytać na grupach w social media o polecane agencje.
Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych - opis z Wikipedii
W polskiej nomenklaturze branżowej dominuje rozróżnienie między pozycjonowaniem (ang. off-page) a optymalizacją stron (ang. on-page), choć często wyrażenia te mogą być używane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do działań prowadzonych poza docelową witryną (np. Link building), zaś optymalizacja w takim kontekście oznacza działania prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej (wpływające na jej budowę, treść i strukturę).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron
Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron odgrywają media społecznościowe takie jak Google+, Facebook, Twitter, które są zintegrowane zazwyczaj z daną stroną internetową.
Optymalizację strony podzielić można na działania związane z modyfikacją treści na witrynie (pod kątem fraz, na które zamierza się prowadzić kampanię) oraz zmianami w kodzie strony, niemającymi bezpośredniego wpływu na wygląd serwisu.
W skład optymalizacji treści wchodzi m.in.:
Dawniej działania te ograniczały się do zmiany treści tagów meta Keywords i Description, których obecność na stronie dla większości współczesnych wyszukiwarek ma znaczenie marginalne.
Działania w dużej mierze niewidoczne dla przeciętnego użytkownika strony, mające jednak wpływ na jej indeksowanie i klasyfikacje w wyszukiwarkach to np.:
SEF to pojęcie odnoszące się do jasnego i czytelnego formułowania adresów stron internetowych. SEF ma na celu eliminację niezrozumiałego kodu z odnośników stron przy jednoczesnym przekazaniu wartościowych informacji (np. słowa kluczowe) oraz ułatwienia odwiedzającemu poruszanie się po stronie i odszukanie interesujących wiadomości. SEF ma również pozytywne przełożenie na tzw. optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych