Mydła i kosmetyki, ale tylko naturalne

pach codziennychDużą popularnością wśród osób robiących zakupy kosmetyczne cieszą się zestawy różnych mydeł i innego rodzaju kosmetyków. Osoby dokonujące tego typu zakupów chwalą sobie fakt, że podczas jednej wizyty w sklepie mogą

Mydła i kosmetyki, ale tylko naturalne mydła marsylskie
Kosmetyki oraz mydła to ważna sprawa w codziennym życiu. Z tego powodu warto zadbać, aby kosmetyki były nie uczulające, a mydła wysokiej jakości np. .

Zestawy kosmetyków dostępne w sklepach codziennych

Dużą popularnością wśród osób robiących zakupy kosmetyczne cieszą się zestawy różnych mydeł i innego rodzaju kosmetyków. Osoby dokonujące tego typu zakupów chwalą sobie fakt, że podczas jednej wizyty w sklepie mogą zrobić zakupy wystarczające już na miesiąc czasu. Podstawowe zestawy kosmetyków dostępne są w sklepach codziennych.

Nawet, jeżeli nie są one wyraźnie pakowane w jeden zestaw, to jednak można na własną rękę skomponować taki zestaw, który będzie wystarczał dla całej rodziny. Z drugiej strony zestawy mydeł i kosmetyków mogą być kupowane na prezent dla bliskiej osoby. Jeżeli jakiegoś kosmetyku brakuje w sklepie codziennym, to zawsze może zostać on zakupiony w sklepie internetowym i dostarczony pod adres zamieszkania.


Definicja mydelniczki w Wikipedii

Mydelniczka ? pojęcie używane w dwóch znaczeniach:

naczynie łazienkowe na mydło w postaci stałej (w kostkach) lub do rozrabiania mydła do golenia (mydelniczka łazienkowa)
pojemnik używany do przechowywania mydła w kostce, w szczególności w transporcie osobistym (mydelniczka podróżna).
Współcześnie najczęściej mydelniczki wykonywane są z tworzywa sztucznego barwionego lub przezroczystego. Spotyka się też mydelniczki ceramiczne, szklane, gumowe lub chromowane.

Mydelniczka łazienkowa może mieć też postać otwartego pojemnika, wklęsłego na tyle, aby położone tam mydło nie wyślizgnęło się. Mydelniczki takie wsparte są na występach umożliwiających ustawienie na umywalce, niekiedy posiadają też uchwyt. Formę mydelniczki stanowi też zamocowana w pobliżu umywalki odpowiednio ukształtowana półeczka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mydelniczka


Co to są detergenty?

Detergenty

sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np. laurylosiarczan sodu)
związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd.
Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Detergenty utożsamia się czasem z surfaktantami, co jednak nie jest poprawne, gdyż nie wszystkie detergenty działają jak surfaktanty i nie wszystkie surfaktanty są stosowane jako detergenty.

Detergenty "czyszczą" dzięki temu, że działają na brud/nieczystości na następujące sposoby:

zachowują się jak surfaktanty - ułatwiając mieszanie się brudu z wodą (lub innym rozpuszczalnikiem) ułatwiają zwilżanie mytych powierzchni
zmieniają pH powierzchni, co prowadzi do zrywania wiązań wodorowych którymi brud jest związany z powierzchnią lub zmiana pH prowadzi do rozkładu substancji tworzących brud
obniżają twardość wody, dzięki czemu woda lepiej zwilża powierzchnię i łatwiej rozpuszczają się w niej związki jonowe, tworzące brud
rozkładają brud poprzez reakcję utlenienia
działają enzymatycznie poprzez katalizowanie reakcji prowadzących do rozkładu cząsteczek organicznych tworzących brud
działają pianotwórczo - zwiększając powierzchnię styku brudu ze środkiem myjącym
Liczba związków chemicznych stosowanych jako detergenty jest bardzo duża i ciągle poszukuje się nowych. Skład detergentów stosowanych w danym środku czyszczącym wynika z faktu co ma być myte, czym to coś jest zwykle zanieczyszczone oraz jak ma się odbywać proces mycia.

Np: detergentem do czyszczenia szkła laboratoryjnego jest chromianka lub roztwór wodorotlenku potasu w etanolu. Są to bardzo skuteczne i tanie detergenty, jednak ich użycie w warunkach domowych groziłoby fatalnym skutkami, gdyż są to środki żrące. Stąd do ręcznego mycia naczyń stosuje się dużo mniej skuteczne detergenty oparte na łagodnych, nie uszkadzających dłoni surfaktantach pianotwórczych. Z kolei, użycie pianotwórczych sufraktantów w zmywarkach, czy płynach do mycia szyb samochodowych skutkowałoby niepotrzebnymi trudnościami ze spłukiwaniem piany z mytych powierzchni. Stąd w tego typu zastosowaniach stosuje się surfaktanty niepianotwórcze połączone z solami amoniaku, które przyspieszają spływanie warstwy środka myjącego z powierzchni.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/