Sprzątanie domu po pracach budowlanych
Dokładne posprzątanie domu po wykonanych w nim pracach budowlanych nie jest takim prostym zadaniem. Wprawdzie już sama ekipa budowlana po wykonaniu przez siebie wszystkich prac zwykle stara się w jakimś stopniu po sobie posprzątać, jednak doprowadzenie domu do takiego stanu żeby można było w nim spokojnie zamieszkać będzie wymagało od jego właściciela wykonania wielu prac sprzątających. Niektóre z nich mogą zostać sprawnie wykonane jedynie przez fachową ekipę sprzątającą. Samo znalezienie takiej ekipy jest stosunkowo proste, ponieważ osoby chcące zarobić na sprzątaniu domów ogłaszają się w Internecie oraz w prasie lokalnej. Zwykle są one w stanie przyjechać do domu swojego klienta we wskazanym przez niego terminie.
Sedes
Dla zwiększenia komfortu użytkowania, a także ze względów higienicznych, na krawędź muszli zazwyczaj opuszczana jest deska sedesowa, zwana także deską klozetową lub - w języku potocznym - sedesem1.
Jest to siedzisko w kształcie obręczy odpowiadające wymiarami górnemu obrysowi muszli klozetowej. Deska sedesowa może być złożona z dwóch połączonych ze sobą części: siedziska i pokrywy, umożliwiającej zamknięcie miski. Deska i pokrywa są mocowane na wspólnych zawiasach których nieruchoma część jest połączona z miską klozetową. Wykonana może być z tworzywa sztucznego (ABS, duroplast, PVC), drewna, HDF, stali nierdzewnej i innych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muszla_klozetowa
Pranie dywanu
Czyszczenie dywanu może wydawać się bardzo łatwą sprawą - wystarczy odkurzacz i kilka minut czasu oraz pracy przy odkurzaniu. Otóż nic bardziej mylnego ;)
O ile na zwykły kurz czy okruszki z ciastek to rzeczywiście pomaga. Co jednak jeśli dywan zostanie bardziej zabrudzony?
Rzecz jasna wszystko zależy od tego jakiego rodzaju ciężkie zabrudzenia znalazły się na dywanie i z jakiego materiały jest on wykonany.
Najłatwiej czyści się dywany wykonane z materiałów sztucznych mało podatnych na plamy. Wtedy nawet plamy z wina czy kawy nie stanowią wielkiego problemu. Niestety do wyprania takiego dywanu potrzeba nie tylko specjalnych środków (te sypkie z marketów słabo działają) ale i odpowiedniego sprzętu - czyli odkurzacza piorącego lub odkurzacza z funkcją wsysania płynów.
To jest jeszcze nic - największym kłopotem jest suszenie takiego dywanu - przecież nie można zostawić go mokrego na podłodze. A nie każdy ma możliwość wywieszenia dywanu na zewnątrz.