O kosmetykach na trądzik

swą skórę. Ponadto ich stosowanie polecane jest takim osobom, które posiadają bardziej wrażliwą skórę, wymagającą szczególnego podejścia. Dzieje się tak dlatego, że olejki arganowe posiadają walory odżywcze i regeneracyjne. P

O kosmetykach na trądzik olejki do twarzy cera trądzikowa

Walory odżywcze olejków arganowych

Olejki arganowe posiadają swoje specjalne właściwości. Dlatego są one stosowane przez wszystkie osoby, które chcą kompleksowo zadbać o swą skórę. Ponadto ich stosowanie polecane jest takim osobom, które posiadają bardziej wrażliwą skórę, wymagającą szczególnego podejścia. Dzieje się tak dlatego, że olejki arganowe posiadają walory odżywcze i regeneracyjne.

Potrafią one odżywiać nawet najbardziej zniszczoną i suchą skórę, dlatego wydaje się, że powinny znajdować się w każdym domu, w którym mieszkają alergicy lub osoby cierpiące na jakąś chorobę skórną. Wobec tego trzeba podkreślić, że dobre kosmetyczki bardzo dobrze potrafią wykorzystać walory kosmetyczne olejków arganowych i używają ich podczas wykonywanych przez siebie zabiegów. Zajmują się również sprzedażą i promocją olejków arganowych.


Zalety kosmetyków naturalnych

Najważniejszą zaletą kosmetyków naturalnych jest fakt, że zostały one wyprodukowane z naturalnych składników. Dlatego mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku, nawet te, które posiadają bardzo wrażliwą skórę i muszą dbać o jej stałe odżywanie i nawilżanie.

Wobec tego kosmetyki naturalne powinny być stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a czasami trzeba będzie przygotowywać z nich odpowiednie preparaty, które będą nakładane na skórę twarzy i całego ciała. Zdarza się także, że kosmetyki naturalne muszą być specjalnie przechowywane, na przykład w bardziej chłodnych czy zaciemnionych miejscach, ponieważ są one bardziej podatne na złe warunki przechowywania. Mogą wówczas stracić swoje dobre właściwości. Jednak dobrze przechowywane kosmetyki naturalne mogą być używane przez długi czas.


Olej monoi-tiare. Wikipedia

Olej monoi-tiare - olej przygotowywany z kwiatów bądź pąków gardenii tahitańskiej (Gardenia taitensis) macerowanych w oleju kokosowym. W temperaturze poniżej 22 °C olej zastyga, ma białawy kolor i przyjemny zapach. Zawiera duże ilości kwasu laurynowego, kwasu mirystynowego oraz kwasy: palmitynowy, olejowy i kaprylowy.

W przemyśle kosmetycznym polecany dla skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej i podrażnionej. Nadaje skórze miękkość, jedwabistość, chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych, a także przed utratą wody. Stosowany również w maskach przy suchych, łamliwych włosach, jako dodatek w olejkach do kąpieli. Dodawany do preparatów After-Sun jako ochrona przeciwsłoneczna. Do oleju monoi-tiare dodawany jest również często olejek eteryczny (waniliowy, ylangowy lub z drzewa sandałowego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_monoi-tiare



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/