O podejmowaniu decyzji związanej z wzięciem kredytu

ieszkania musi być najczęściej związana z decyzją kredytową. W tym celu wiele osób korzysta z usług doradcy kredytowego, ponieważ wysokość kredytu mieszkaniowego sięga często kilkuset tysięcy, a rozłożone w czasie raty sprawiają,

O podejmowaniu decyzji związanej z wzięciem kredytu

Doradztwo przy dużych kwotach kredytu

Biorąc pod uwagę obecne ceny nieruchomości takich, jak mieszkania czy działki budowlane, decyzja o budowie własnego domu lub zakupie mieszkania musi być najczęściej związana z decyzją kredytową. W tym celu wiele osób korzysta z usług doradcy kredytowego, ponieważ wysokość kredytu mieszkaniowego sięga często kilkuset tysięcy, a rozłożone w czasie raty sprawiają, że tego rodzaju zobowiązanie finansowe to decyzja naprawdę na wiele lat. Nic więc dziwnego, że klienci chcą wybrać najkorzystniejszą ofertę w tym zakresie. Co prawda, prowizja, jaka jest udzielana doradcy kredytowemu podczas udzielania takiego kredytu jest wysoka, ale pomimo to wiele osób decyduje się na taką usługę.


Jaki powinien być doradca kredytowy?

Jak w każdym zawodzie, w którym liczą się bardzo relacje międzyludzkie, tak samo i w przypadku doradcy kredytowego należy wziąć pod uwagę cechy charakteru, które mogą pomóc w wykonywanej pracy. Umiejętność przekonywania a także przebojowość mogą być gwarantem uzyskania doskonałej posady na stanowisku doradcy kredytowego. Ponadto, taka osoba musi interesować się bankowością na tyle, aby monitorować na bieżąco zmiany w ofertach kredytowych poszczególnych banków. Dodatkowym atutem może być otwartość i umiejętność rozmowy z potencjalnymi klientami i zachęcenie ich do korzystania z własnych usług. Osobowość doradcy kredytowego jest niebywale istotna i może znacząco wpłynąć na rezultaty jego pracy.


Kredyt hipoteczny - warto wiedzieć

Kredyt hipoteczny ? długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka1 ustanowiona na rzecz banku kredytującego na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budowlano-hipotecznym).

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ale nie jedynym. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem obecnym i przyszłym oraz swoimi dochodami obecnymi i przyszłymi. Górną granicą ewentualnych roszczeń banku jest wartość hipoteki. W przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty (kredytów walutowych zgodnie z prawem w Polsce nie ma) górna wartość hipoteki może zmieniać się.

Tymczasowymi formami zabezpieczenia (do czasu ustanowienia hipoteki) zazwyczaj są: ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel, blokada środków na rachunku (np. lokaty) oraz poręczenie osoby trzeciej, posiadającej zdolność kredytową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny#Koszty_zwi.C4.85zane_z_kredytem_hipotecznym



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/