O pragnieniu bycia pięknym

lekarza. Efekty mogą być dość spektakularne, jednak są też ograniczenia. Ze względu na to, że jest to zabieg dość inwazyjny, robi się znieczulenie miejscowe, lub nawet pełną narkozę. Potrzebne są badania, ponieważ każde znieczule

O pragnieniu bycia pięknym Każdy chce być piękny i młody. Na szczęście - obecnie łatwo spełnić to marzenie :)

Liposukcja - ile to kosztuje?

Taki zabieg jest dość inwazyjny i powinien być wykonany przez dobrego lekarza. Efekty mogą być dość spektakularne, jednak są też ograniczenia. Ze względu na to, że jest to zabieg dość inwazyjny, robi się znieczulenie miejscowe, lub nawet pełną narkozę. Potrzebne są badania, ponieważ każde znieczulenie niesie ze sobą pewne ryzyko, zwłaszcza dla osób z chorobami krążenia. Jest to dość kosztowna "zabawa" - w zależności od obszaru ciała poddanego liposukcji, ceny wahają się od 2000 do 8000 złotych.


Kiedy zabieg nie jest kwestią kosmetyczną

Jak przy wszystkich zabiegach chirurgii plastycznej, tak i w tym wypadku korekta nosa może być zabiegiem niezbędnym.

Niektórzy rodzą się z nosem, którego kształt utrudnia oddychanie. W tym wypadku operacja jest niezbędna.

Jednak pamiętajmy, że nos ze względu na swoją charakterystykę i delikatność, często ulega uszkodzeniom. Tak więc, nawet jeżeli mamy idealny kształt nosa, możemy go sobie poważnie uszkodzić podczas wypadku - nawet spadając z roweru.

Nos bardzo często ulega dużym uszkodzeniom podczas bójek, często są to sprawy wyglądające dość banalnie, ale okazują się poważne. Jeżeli przegroda zostaje uszkodzona, może być problem z oddychaniem. Tak więc czasami korekta nosa może być zabiegiem refundowanym. Warto o tym wiedzieć.


Kilka encyklopedycznych faktów

Za Wikipedią:
Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) - dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Jak widzimy, nie jest to tylko poprawianie urody z powodu próżności, to poważna gałąź medycyny, ściśle powiązana z poprawianiem jakości naszego życia.

A jak to się zaczęło? Cytuję:

Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym. Nowozelandczyk Sir Harold Gillies wynalazł specjalne zastrzyki, były jednak one daleko od operacji plastycznych, jego praca rozwinęła się podczas II wojny światowej, wraz z kuzynem wymyślili specjalne płomienie do operacji i zastrzyki. Założyli tzw. Klub Królika Doświadczalnego, w którym próbowali tych technik aby zrekonstruować elementy twarzy i ciała u żołnierzy poszkodowanych podczas walk na wojnie.

Jak widzimy, podstawy tej dziedziny medycyny miały ciekawe początki, i absolutnie nie jest to powiązane z tym, jak wielu postrzega chirurgię plastyczną dzisiaj. Naprawdę wielu ludzi dzięki operacjom plastycznym może poprawić jakość swojego życia.



Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/