Po co są ceny transferowe?

finansów, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych. Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są: Art. 9a nakłada na podatnika ob

Po co są ceny transferowe?

Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym, krótka definicja z Wikipedii

W 2000 z inicjatywy Marka Belki, sprawującego ówcześnie funkcję ministra finansów, wdrożono do polskiego prawa podatkowego przepisy dotyczące cen transferowych.

Do najistotniejszych aktów prawa regulujących problematykę cen transferowych osób prawnych zaliczane są:

Art. 9a nakłada na podatnika obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w przypadku, gdy wartość transakcji z podmiotami powiązanymi z tym podatnikiem (lub podmiotami mającymi siedzibę w raju podatkowym) przekroczy:

Dokumentacja taka powinna obejmować w szczególności określenie funkcji podmiotów uczestniczących w transakcji, podejmowane w związku z tą transakcją ryzyko, jak i aktywa, których transakcja dotyczy, wszystkie przewidywane koszty związane z transakcją, metodę i formę zapłaty oraz oczekiwanych przez podatnika korzyści związanych z transakcją.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe


Ceny_transferowe Przykład i kilka faktów z Wikipedii

W przedstawionym przykładzie, zastosowanie świadomej polityki cen transferowych może oznaczać dla grupy oszczędność w wysokości 20 000 EUR.

Aby ograniczyć ryzyko przerzucania dochodów za pomocą cen transferowych, państwa nakładające wysokie zobowiązania podatkowe wprowadziły do swoich systemów uregulowania nakładające na przedsiębiorstwa obowiązek ustalania cen transferowych na poziomie zgodnym z cenami rynkowymi. W większości krajów należących do OECD, przedsiębiorstwa są zobowiązane przygotowywać specjalną dokumentację, udowadniającą zgodność danej ceny transferowej z cenami rynkowymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe


Nowoczesna księgowość

Każdy z nas może kreować swoje życie tak, jak tego pragnie i jest to naprawdę wspaniała informacja. Dlaczego? A dlatego, że jeśli jesteśmy przedsiębiorcami i od wielu już lat albo od całkiem niedawna musimy prowadzić całą obszerną księgowość w obrębie swojej firmy, to możemy z tym skończyć. Z pewnością wiele osób w to nie uwierzy, ale poprzez zamknięcie działu księgowego można wiele zyskać. Okazuje się, że przede wszystkim pieniądze i czas. Jeśli przekażemy prowadzenie kwestii finansowych do biura rachunkowego, to szybciej niż myślimy skończą się nasze problemy. Prowadzenia ksiąg handlowych czy obsługa pracowników w końcu się dla nas zakończą, bowiem to fachowcy się tym zajmą, a koszty nie będą większe niż dotychczas.



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/