Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym- cytat z Wikipedii
W przypadku, gdy podatnik nie dostarczy dokumentacji w przeciągu 7 dni od daty zażądania jej przez organ podatkowy, w przypadku oszacowania dochodu przez organy podatkowe nadwyżka dochodu oszacowanego nad wykazanym podlega opodatkowaniu stawką sankcyjną w wysokości 50%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe
Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym i kilka faktów z Wikipedii
Art. 11 określa metody obliczania hipotetycznych dochodów, które są podstawą obliczenia podatku w przypadku, gdy dochód podatnika powstały w wyniku transakcji z podmiotem powiązanym jest znacznie niższy od dochodu, który uzyskałby z analogicznej transakcji z podmiotem niepowiązanym. Metody te to w szczególności:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe
Cytat z Wikipedii, hasło: Ceny_transferowe Przykład
W przedstawionym przykładzie, zastosowanie świadomej polityki cen transferowych może oznaczać dla grupy oszczędność w wysokości 20 000 EUR.
Aby ograniczyć ryzyko przerzucania dochodów za pomocą cen transferowych, państwa nakładające wysokie zobowiązania podatkowe wprowadziły do swoich systemów uregulowania nakładające na przedsiębiorstwa obowiązek ustalania cen transferowych na poziomie zgodnym z cenami rynkowymi. W większości krajów należących do OECD, przedsiębiorstwa są zobowiązane przygotowywać specjalną dokumentację, udowadniającą zgodność danej j z cenami rynkowymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe