Sztukateria ze styropianu

ruowania balustrad zostały ustalone w drodze rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku wraz z późniejszymi zmianami. Rozporządzenie to określa szczegółowo warunki techniczne budynków dopuszczonych do użyt

Sztukateria ze styropianu

Balustrada Obowiązek montowania balustrad- opis z Wikipedii

Balustrada o otworach ażuru zasłoniętych w tle ścianką nazywana jest balustradą ślepą.

Przepisy odnośnie konstruowania balustrad zostały ustalone w drodze rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku wraz z późniejszymi zmianami. Rozporządzenie to określa szczegółowo warunki techniczne budynków dopuszczonych do użytku publicznego, natomiast zawarty w nim dział VII reguluje warunki dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Balustrada


Działalność sklepów z domową sztukaterią

Sklepy z domową sztukaterią prowadzone są w różnego rodzaju miejscach. Podstawowe elementy domowej sztukaterii można kupować w sklepach prowadzonych na terenie galerii handlowych, natomiast te bardziej specjalistyczne w sklepach z artykułami plastycznymi i malarskimi. Trzeba przyznać, że zainteresowanie domową sztukaterią jest bardzo duże, dlatego prowadzenie tego rodzaju sklepów jest bardzo opłacalne. Na ich wyposażeniu znajdują się także różnego rodzaju akcesoria pozwalające na zamieszczanie domowej sztukaterii w różnych miejscach domu. Wydaje się więc, że w najbliższych latach można liczyć na zakładanie coraz większej ilości sklepów z domową sztukaterią. Na pewno będą one mogły liczyć na stałe grono klientów.


W okresie renesansu nastąpił jej rozwój

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/