To nie jest lanie wody!

zyszczaniu ścieków W ostatnich latach, w związku z coraz większą popularyzacją nie tylko zdrowego stylu życia, ale i wszelkich nowinek technologicznych przyjaznych dla środowiska, powstało wiele firm zajmujących się między innymi

To nie jest lanie wody! Szukasz sklepu gdzie kupisz wszystko co potrzebujesz do budowy i instalacji przydomowej oczyszczalni? Zobacz

Firmy zajmujące się instalacjami sprzyjającymi ekologicznemu oczyszczaniu ścieków

W ostatnich latach, w związku z coraz większą popularyzacją nie tylko zdrowego stylu życia, ale i wszelkich nowinek technologicznych przyjaznych dla środowiska, powstało wiele firm zajmujących się między innymi montażem instalacji służących do naturalnego oczyszczania ścieków. Jako, że oczyszczalnie przydomowe mają bardzo prostą budowę a ich zamontowanie nie wymaga bardzo obszernej wiedzy z zakresu oczyszczania ścieków, można z powodzeniem założyć tego typu działalność po krótkim przeszkoleniu. Takie rozwiązanie jest również korzystne z tego względu, że oczyszczalnie ekologiczne można zainstalować dosłownie w kilka godzin przy dostosowanym terenie.


Prosty sposób na życie w zgodzie z naturą

Dla niewtajemniczonych oczyszczalnie ekologiczne mogą stanowić niemalże czarną magię. Jednak wyjaśnienie mechanizmu działania takich instalacji jest bardzo proste. Za pomocą odpowiednich mikroorganizmów, które przetwarzają zgromadzone w zbiorniku ścieki powstaje produkt, który jest całkowicie niezagrażający środowisku naturalnemu. Oczyszczalnie oparte na ekologii są nie tylko proste w działaniu, ale także i dosyć niedrogie biorąc pod uwagę ich bardzo korzystny wpływ na środowisko. Co prawda, oczyszczalnie przy domu często muszą być zlokalizowane na dość sporym obszarze, ale jednak warto zainwestować w takie rozwiązanie.


Definicja z Wikipedii:

proces technologiczny polegający na usuwaniu ze ścieków zanieczyszczeń i osadów oraz substancji chemicznych w nich rozpuszczonych, koloidów i zawiesin.

Przy niewielkim obciążeniu zanieczyszczeniami ścieków oczyszczanie dokonuje się samoistnie w wodach naturalnych, zwłaszcza w rzekach (samooczyszczanie wód).

Oczyszczanie ścieków realizowane jest w oczyszczalni ścieków za pomocą metod, które dzieli się na: mechaniczne, fizyczne, chemiczne i biologiczne.

Pierwszy etap to oczyszczanie wstępne mechaniczne, w którym usuwa się zanieczyszczenia stałe nierozpuszczalne za pomocą krat i sit, zawiesiny ziarniste usuwane są w piaskownikach, a tłuszcze i oleje w odtłuszczaczach, małe zawiesiny i koloidy usuwane są w osadnikach w procesie sedymentacji.

W kolejnych etapach realizuje się oczyszczanie wykorzystując procesy fizykochemiczne, takie jak np. koagulacja, filtracja, adsorpcja, odwrócona osmoza, destylacja, neutralizacja, wytrącanie i strącanie metodami chemicznymi. Substancje organiczne usuwane są przy oczyszczaniu biologicznym realizowanym przez procesy biochemiczne takie jak fermentacja i gnicie.

Proces przebiega pod wpływem działania mikroorganizmów osadu czynnego w komorach napowietrzania lub rowach cyrkulacyjnych. Drobnoustroje osadu czynnego (bakterie i pierwotniaki) rozkładają związki organiczne występujące w ściekach na substancje proste, jak: dwutlenek węgla, wodę i amoniak, a bakterie mułu dennego w procesie gnicia wytwarzają np. siarkowodór.

Osady powstające w procesach oczyszczania ścieków poddaje się dalszej obróbce w celu wykorzystania lub utylizacji.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oczyszczanie_%C5%9Bciek%C3%B3w



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/