W maju 1970 został skonstruowany prototyp
W 1968 roku George H. Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek i zastąpienia ich cyfrowym wyświetlaczem (chociaż sam pomysł nie był nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku). W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfrowym wyświetlaczem LED. Większość zegarków z wyświetlaczem LED była wyposażona w przycisk aktywujący wyświetlanie czasu na kilka sekund ponieważ diody LED wymagały zbyt dużo prądu aby możliwe było ich działanie w trybie ciągłym. Kilka lat po później wyświetlacz LED został wyparty przez wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który miał znacznie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne tak, że możliwa była praca zegarka z ciągłym wyświetlaniem czasu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek
Spostrzeżenie to natchnęło go do dalszych
W roku 1637 Galileusz odkrył ruch wahadłowy. Stwierdził, że okres wahań wahadła jest niezmienny. Spostrzeżenie to natchnęło go do dalszych badań nad wahadłami o różnych długościach. W wyniku doświadczeń Galileusz ustalił drugie prawo ?czas trwania wahań zależy od długości wahadła?, czyli im wahadło jest dłuższe, tym dłuższy jest okres wahań.?
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar
Różnica między zegarkiem hybrydowym od smartwatchem
Czym różni się zegarek hybrydowy od smartwatcha? Dzisiaj nowoczesne zegarki w sklepach z zegarkami, nie tylko estetycznie wyglądają, ale także mogą być funkcjonalne i być ?smart?. Co to oznacza? Między innymi to, że mogą się łączyć ze smartfonem, aby mieć większą kontrolę, nad powiadomieniami, czy słuchaniem muzyki w telefonie. Czym zatem różni się zegarek hybrydowy od smartwatcha, skoro oba spełniają funkcję ?smart?? Przede wszystkim ten pierwszy posiada analogową tarczę, a ten drugi cyfrową, w związku z czym wymaga podłączenia pod ładowarkę. Poza tym zegarek hybrydowy przypomina wyglądem tradycyjny, a smartwatch niekoniecznie.