Zabieganie o klienta firm produkujących sauny
Większość osób, które planują zakupić saunę otwarcie przyznaje, że atrakcyjne przeceny takich produktów są silnym argumentem przekonującym potencjalnego klienta do wyboru konkretnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją tego rodzaju wyposażenia. Osoby zajmujące się reklamą w takich firmach doskonale zdają sobie z tego sprawę i może się okazać, że w rzeczywistości cena sauny została sztucznie zawyżona tylko po to, aby później poprzez udzielenie rabatu zachęcić do siebie większą ilość klientów. Oczywiście, w przypadku sauny wykonanej z niespotykanego gatunku drewna lub innego materiału, lub też takiej, która posiada wyjątkowe właściwości możemy spodziewać się wysokich cen.
Po pobycie w saunie bierze się
Sauna ? pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny), w którym spędza się od kilku do kilkunastu minut. Pobyt w saunie ma właściwości poprawiające krążenie. Po pobycie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie. Sauna najpopularniejsza jest w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, a także w Rosji, odgrywa w tych krajach ważną rolę społeczną. Sauny były budowane przez Słowian i ludy fińskie (przodków m.in. dzisiejszych Finów i Estończyków) od niepamiętnych czasów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna
Wejście do nich było bezpłatne. Głównymi funkcjonalnymi
Termy ? w starożytnym Rzymie łaźnie publiczne, kompleks obiektów ulokowanych na rozległym terenie, dostępnych dla wszystkich o określonych godzinach. Wejście do nich było bezpłatne.
Głównymi, funkcjonalnymi częściami term były:
Najstarsze termy z II w. p.n.e., zostały odkopane w Pompejach. Budowanie ich rozpowszechniło się w I w. p.n.e. W tym okresie przeobraziły się w ogromne kompleksy. Do najsłynniejszych należały termy zbudowane przez cesarzy: Tytusa, Domicjana, Karakallę, Dioklecjana, Konstantyna. Budowane były nie tylko w Rzymie ale na terenie całego imperium np. w Patarze z I w., Paryżu i Hierapolis (Pamukkale) z przełomu II i III w., Trewirze z IV w., Aleksandrii
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termy