Ogród wokół domu nie może się obyć bez ścieżki do drzwi, a cóż innego lepiej nadaje się na ścieżkę, niż kostka brukowa? Również warto zwrócić uwagę na , by droga była właściwie wyłożona.
Różne wersje kostki
Kostka brukowa zasadniczo wykonana jest z betonu. Jest to najzwyczajniej w świecie odlana forma, która może przybrać dowolny kształt, który zależy jedynie od fantazji.
Dzisiaj bruk produkuje się z bardzo wytrzymałych mieszanek betonu z dodatkiem kruszyw lub pigmentów, które nadają mu różnych właściwości, np. kolor. Kształtem kostki można na tyle manipulować, że można nawet ułożyć parking bez użycia farby do oddzielania poszczególnych miejsc.
O historii betonu
Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r. p.n.e.). W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach. Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc. Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym. W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki. Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton
Budowlany ogród
Roboty wykończeniowe przy budowie domu to taki etap przy którym tak na prawdę kształtuje się końcowy wygląd naszego domu. Dlatego na tym właśnie etapie warto zadbać o każdy szczegół, aby później uniknąć drogich i czasochłonnych poprawek, zarówno we wnętrzu domu jak i w ogrodzie.
Ogród po robotach budowlanych jest zazwyczaj w opłakanym stanie. Głównie goła ziemia, piach, a roślinność zdeptana i rozjeżdżona ciężkim sprzętem budowlanym. Warto przestrzegać pewnej prostej zasady w takim przypadku: jeżeli chcesz kostkę brukowa w ogrodzie to połóż ją zanim zajmiesz się resztą ogrodu. W ten sposób unikniesz kolejnych zniszczeń.