Pomoc po urazie
Poważny uraz może się zdarzyć każdemu i w każdym wieku. Wypadek na lekcji w szkole, wypadek komunikacyjny czy podczas prac wokół domu. Jeżeli taki wypadek miał miejsce i jesteś jego świadkiem natychmiast zadzwoń po pomoc, pamiętaj najpierw zadzwoń po karetkę.
Czas rekonwalescencji po złamaniach i skręceniach w dużej mierze zależy od indywidualnych zdolności do regeneracji danego organizmu. A pełny powrót do zdrowia to wypadkowa wielu czynników oraz stanu i rodzaju złamania. Odpowiednia pomoc i proces leczenia może znacznie skrócić czas leczenia i ułatwić powrót do zdrowia. Więc dobra pomoc lekarska jest chyba najważniejszym procesem w leczeniu złamań i urazów.
Leczenie stawów
Problemy ze stawami w nadgarstku, kolanie czy łokciu są dość poważnym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Takie podstawowe czynności jak chodzenie, zrobienie sobie jedzenia czy higiena osobista zaczynają sprawiać problem. Warto przy nawet najmniejszych objawach bólowych stawów, udać się do lekarza-ortopedy. Zrobi on niezbędne badania i z pewnością doradzi najlepszą metodę leczenia naszych dolegliwości.
Rehabilitacja i odpowiednia orteza mogą przynieść bardzo szybką ulgę w dolegliwościach bólowych stawów. Oprócz tego leczenie farmakologiczne, jeżeli jest potrzebne oraz odpowiedni i bezpieczny styl życia.
Opis rehabilitacji- Wikipedia
Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega. Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny. Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu. Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna