Zapraszamy na reklamy, czyli jak się (nie) reklamować

i clamo, clamare ?wołać? ? informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia...lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki

Zapraszamy na reklamy, czyli jak się (nie) reklamować fotografia reklamowa
Krótka rozprawka na temat reklamy. Chcesz zobaczyć o czym jest ten tekst? Polecamy:

Reklama - najpierw teoria

Reklama (z łac. reclamo, reclamare ?odzew?; re 'w tył, znów, naprzeciw? i clamo, clamare ?wołać? ? informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia...lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

Według dyrektywy 2006/114/WE UE reklama oznacza przedstawienie w jakiejkolwiek formie w ramach działalności handlowej, gospodarczej, rzemieślniczej lub wykonywania wolnych zawodów w celu wspierania zbytu towarów lub usług, w tym nieruchomości, praw i zobowiązań.

Reklama przybiera różną postać ? od rzetelnej informacji o cechach produktu, spotykanej głównie w prasie specjalistycznej, po wychwalanie produktu bez rzetelnej informacji merytorycznej o przedmiocie reklamy, co często przypisuje się reklamie telewizyjnej.

Czasami reklama występuje w formie ukrytej ? np. firmy organizują prezentacje własnych technologii czy też piszą artykuły do prasy specjalistycznej na ich temat ? co jest na pograniczu reklamy i edukacji lub ukazywane są przedmioty, będące towarami określonej marki, umieszczone w kontekście filmu fabularnego.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama


Świat reklamy kontra rzeczywistość

Dlaczego w reklamie produkt ZAWSZE wygląda lepiej, niż w rzeczywistości? Najbardziej to widać na przykładzie produktów spożywczych. Na ekranie widzimy idealnego hamburgera, idealnego batonika, bardzo grube chipsy o apetycznym kształcie, a potem...

A potem idealny hamburger jest tak naprawdę mało apetyczną bułą, o grubości najwyżej dwóch palców. Do tego często jest zimny i gumowaty, a w smaku poza solą nie da się wyczuć nic. Chipsy są dalekie od reklamowego pierwowzoru - połamane, jakieś ze trzy razy cieńsze i nie mają takiego pięknego koloru. A baton... cóż o tym lepiej nie wspominać, bo analiza porównawcza nie wypadałby zbyt apetycznie.

A jednak - to działa. Mimo, że czujemy się rozczarowani to wracamy znów do popularnej sieci fast-food, kupujemy kolejną paczkę chipsów i następnego batona. Wygrał smak? Nie sądzę. Po prostu jesteśmy bombardowani reklamą wszędzie - w telewizji, w prasie, w internecie, na billboardach. I dajemy się w to wciągnąć, bo lubimy być "oszukiwani".


Sklepy internetowe - jak sprzedać produkt?

Sklepy internetowe powstają ostatnio jak grzyby po deszczu. I bardzo różnią się między sobą, zarówno asortymentem, jak i podejściem do klienta.

Żeby dobrze sprzedać produkt, trzeba go pokazać. Zdjęcie, które wygląda jakby było zrobione pudełkiem po butach, naprawdę nie wpłynie pozytywnie na sprzedaż. Jak wszyscy podkreślają - kupujemy przede wszystkim oczami, zwłaszcza w internecie, gdzie nie możemy przecież nic dotknąć, czy też przymierzyć.

Dlatego szczególnie ważna jest prezentacja produktu - musi być wiele zdjęć, żeby było widać daną rzecz z każdej strony. Najlepiej jeśli zdjęcia są na białym tle, wtedy kupujący ma idealny podgląd, nic innego nie przyciąga uwagi. Jednak dobrze jest też pokazać daną rzecz "w użyciu". Jeżeli do sukienka, to na modelce, jeżeli to np. poduszka dekoracyjna, to we wnętrzu. Wtedy kupujący może sobie wyobrazić daną rzecz u siebie, uruchomić wyobraźnię.

Klienci oczekują profesjonalnej obsługi i szacunku. Zdjęcia produktów w sklepie internetowym pełnią BARDZO ważną rolę - klient chcę wiedzieć co dokładnie kupuje, dlatego należy mu dać taką możliwość.



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/